تبلیغات
وبلاگ سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی دانشگاه تربیت مدرس تهران

وبلاگ سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی دانشگاه تربیت مدرس تهران
 
قالب وبلاگ
نظر سنجی
به نظر شما پذیرفته شدگان دارای مدرک کارشناسی چه رشته ای در ارشد GIS & RS زمینه های بیشتری برای موفقیت دارند؟؟؟برای برخی از حیوانات كه به صورت گروهی زندگی می كنند، همانند دسته های ماهی، رفتارهای پیچید های به هنگام حركت قابل مشاهده هستند. این در حالی است كه هر كدام از اعضای جمع، به اطلاعات محدودی دسترسی دارند و صرفا از موقعیت عده ی اندكی از همسایگان شان خبر دارند.

 جیمزكندی، روانشناس اجتماعی، و راسل سی ابِرهارت، مهندس برق، صاحبان اصلی ایده ی الگوریتم PSO می باشند. آ نها در ابتدا قصد داشتند كه با بهره گیری از مدل های اجتماعی و روابط  موجود اجتماعی، نوعی از هوش محاسباتی را به وجود بیاورند كه به توانا یی های فردی ویژه نیازی نداشته باشد. اولین شبیه سازی، آنها كه در سال 1995 انجام گردید آ نها را به سمت  شبیه سازی رفتار پرندگان برای یافتن دانه رهنمون كرد. این كار تحت تاثیر كار هپنر  و گرِناندر  بود، كه در سال 1990 برای شبیه سازی رفتار پرندگان به صورت یك سیستم غیر خطی انجام گرفته بود. كار كندی و ابرهارت،  منجر به ایجاد الگوریتمی قوی برای بهین هسازی، به نام الگوریتم بهینه سازی گروه ذرات یا PSO شد. در الگوریتم PSO تعدادی از موجودات وجود دارند، كه آ نها را ذره  می نامیم و در فضای جستجوی تابعی كه قصد كمینه كردن و یا بهینه كردن مقدار آن را داریم، پخش شده اند. هر ذره مقدار تابع هدف را در موقعیتی از فضا كه در آن قرار گرفته است محاسبه می كنند. سپس با استفاده از تركیب اطلاعات محل فعل یاش و بهترین محلی كه قبلا در آن بوده است و همچنین برای w باعث می شود كه ذرات موجود در الگوریتم، به جستجوی مناطق جدیدتر روی بیاورند و یك جستجوی سراسری را انجام دهند.  در مقابل یك مقدار كم برای w باعث می شود كه ذرات در منطقه ی محدودی بمانند و در واقع یك جستجوی محلی را انجام دهند. جستجوی محلی برای دقیقتر كردن جوا بهای فعلی مناسب است و جستجوی سراسری برای یافتن جواب های بهتری كه احتمالا در جاهای ناشناخته از فضای جستجو وجود دارند به كار می روند.

یكی  از كاربردهای مهم الگوریتم ژیدا كردن ماكزیمم و مینیمم یك تابع است لذا از این الگوریتم می توان در بسیاری از کاربردها در سیستم های اطلاعات مکانی بهره جست.(منبع:مهندس میثم عفتی)


[ یکشنبه 4 تیر 1391 ] [ 03:42 ق.ظ ] [ GIS & RS دانشگاه تربیت مدرس ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
بک لینک طراحی سایت

-_ !News _-